Бажання
Додайте товари до списку бажань
Відкрили магазин у ТЦ Апетит, Київ, пр-т Бажана 1Е
0
Мій кошик

Мусати для заточування та виправлення ножів

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Ні домашню, ні ресторанну кухню неможливо уявити собі без ножів - головних інструментів кожного кухаря. Але крім підбору ріжучого інструменту необхідно потурбуватися підтримкою якості його різу. Для цього використовуються мусати - вироби, що використовуються для повернення гостроти різу кухарським ножам.

Що таке мусат і навіщо він потрібен

Мусатом називають інструмент, який використовується для доведення кухонного ножа до необхідного рівня гостроти або гладкості леза. Він являє собою стрижень, що має зручну для утримання рукоятку, яка виготовляється з дрібно- або крупноабразивного матеріалу.
Класичний заточувальний інструмент має ергономічну ручку, стрижень, виконаний з різного роду матеріалів. Рукоять велика і щільна, але з мінімальною вагою для зручності утримання пристосування, а стрижень може мати довжину від 17 до 30 см і більше. Деякі моделі також містять обмежувач між ручкою і заточувальною кромкою, який спрощує процес застосування і мінімізує зісковзування пальців на стрижень.
Необхідно розуміти, що за допомогою мусата не завжди можна заточити ніж і повернути йому гостроту різу. Більша частина сучасних інструментів створена для вирівнювання ріжучої кромки в разі її деформації. Тому основна сфера застосування інструменту - це так зване хонінгування, тобто правка і доведення клинка.
Правка ножів використовується для зменшення циклів заточування, які видаляють шар металу за шаром, тим самим прискорюючи знос інструменту. Ріжуча кромка після роботи з твердими продуктами або зіткнення з обробними дошками може деформуватися і м'ятися. Для того, щоб повернути їй колишню геометрію і посилити кромку, виконують хонінгування за допомогою мусата.

Актуальні види мусатів

Насамперед варто відзначити форму мусата, який частіше може бути округлим або овальним. Округлені види стрижня є найпоширенішими для заточування кухарських ножів, оскільки мають меншу вагу, а ще - більшу контактну поверхню, що спрощує роботу з ними.
Мусатів існує досить багато, і вони поділяються на такі дві підкатегорії:

  1. За матеріалом: найбільшою популярністю користуються керамічні та алмазні мусати для кухні. Кераміка має більш високу твердість, ніж сталь ножа, що дає змогу забезпечити тонке, фінішне доведення клинка. Алмазні варіанти мають стрижень, покритий за допомогою алмазного напилення. Такий матеріал перевершує сталь на ножі за твердістю, а тому може усунути навіть дрібні пошкодження на лезі.
  2. За абразивністю: діляться на три основні групи - грубі, середні і для фінішного доведення. До першої категорії потрапляють мусати до 800 грит, які задіюють для дуже тупих ножів. Середні вироби мають до 2000 грит, створюють невелику ріжучу поверхню. А моделі з абразивністю понад 2000 грит дають змогу вирівняти загнуту кромку леза.

Рідше зустрічаються комбіновані вироби для заточування ножів. Наприклад, з додатковими насічками, з металевим стрижнем і покриттям з кераміки і не тільки. Вони мають доступну ціну, а ще - більшу щільність і твердість, довговічність, як порівняти з класичними керамічними, що можуть пошкодитися при неакуратному застосуванні.

Купити мусат для правки і заточування ножів в Україні

Якщо вам потрібен не тільки кухарський ніж для роботи на кухні з інгредієнтами, а й інші вироби, наприклад, мусат для ножа, обробні дошки тощо - зверніться до інтернет-магазину OsakaHamono.
Нашим клієнтам ми допомагаємо замовити найкращий ніж або їхній набір, а також інший інструментарій для забезпечення кухні всім необхідним. Ми гарантуємо помірну вартість товарів і високу якість їхньої реалізації, а ще - швидку доставку по Україні за допомогою Нової Пошти.
У нас ви зможете купити мусат для ножів, представлений виробами таких брендів, як Work Sharp, Eikaso, 3claveles та іншими. А також ми пропонуємо ознайомитися з товарами нашого бренду OsakaHamono, подивитися які можна в нашому салоні в ТЦ Апетит у місті Київ!

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.