Кількість
|
Вартість
|
||
|
Характеристики:
Зернистість:
45мкм /325меш
25мкм /600меш
9мкм /1200меш
Довжина каменю: 101мм
Опис:
Сьогодні на ринку представлена велика кількість різних точилок для ножів, які дозволяють якісно виправити і заточити ріжучу кромку леза з дотриманням кута, закладеного виробником. Але більшість моделей має досить громіздкі розміри і значну масу, тому вимагають для роботи Рівного столу, на якому їх потрібно закріпити.
Особливості моделі:
Американська компанія DMT (Diamond Machining Technology) представила свій варіант професійного точила в пластиковому футлярі Aligner™ ProKit, яка підходить для заточування всіх типів ножів, включаючи серрейторні. У комплект Aligner™ ProKit входять: пристосування для затиску, леза з пристроями, які дозволяють виставити необхідний для заточування кут, три чотиридюймових алмазних точильних каменю Whetstone™ з зернистістю coarse (розмір зерна 45 мкм, 325 меш), fine (розмір зерна 25 мкм, 600 меш) і extra-fine (розмір зерна 9 мікрон, 1200 меш), розкладна штанга з майданчиком для кріплення брусків, штанга з алмазним конусом для заточування серрейтора і пластиковий кофр для зберігання і транспортування набору.
Модель Aligner™ ProKit дозволяє не тільки підтримувати ножі в ідеально гострому стані, але і відновлювати правильний ріжучий клин у «запущених» ножів.
Технологія заточування:
Щоб відновити ріжучий клин і заточити ніж за допомогою набору Aligner™ ProKit:
- закріплюємо алмазний точильний камінь coarse (синього кольору) в Штазі;
- виставляємо на пристосуванні з обох сторін необхідний кут заточування, найчастіше він становить 20°;
- закріплюємо в пристосуванні ніж (краще посередині леза);
- вставляємо металевий штир штанги в отвір пристосування;
- кладемо точильний камінь в основу леза з боку рукояті;
- тримаючи пристрій у висячому положенні, ведемо алмазний точильний камінь одночасно в двох напрямках-в сторону обуха і в напрямку вістря.
Після 4-5 рухів точильним каменем перевертаємо пристрій і робимо ті ж операції з іншою стороною леза. Після відновлення ріжучого клина міняємо точильний камінь на fine (червоного кольору) і виробляємо описані вище операції. Для любителів ідеально відполірованих ножів рекомендовано використання алмазного точильного каменю extra-fine (зелений колір.)
Для заточування серрейторного леза беремо штангу з конусним точильним каменем, виставляємо на пристосуванні необхідний кут і, не сильно притискаючи, починаємо рухати в сторону обуха леза спочатку в широких виїмках, потім у вузьких. Після того, як ви заточили всі виїмки серрейтора, проводимо пару раз точильним каменем по протилежній частині леза, щоб видалити задирок.